Morgan Frimen, dobitnik Oskara za epizodnu ulogu u filmu "Devojka od miliona dolara", dobiće nagradu za životno delo Američkog filmskog instituta.
Priznanje će 73-godišnjem glumcu biti uručeno na ceremoniji u junu, naveo je institut. U obrazloženju se navodi da je Frimen jednako ubedljiv u svim ulogama "bilo da igra robijaša, predsednika ili boga".
Za ulogu Nelsona Mandele u filmu "Nepobedivi" bio je nominovan za Oskara i za Zlatni globus, a igrao je i u ostvarenjima "Bekstvo iz Šošenka", "Sedam", "Mračni vitez", "Lista poslednjih želja" i "Nestala". Njegova najnovija uloga je u trileru "Red".
Podrži Boom93
Boom93 je pokrenuo svoj shop - boom93shop, a kupovinom nekog od artikala podržavate rad naše redakcije. Svaki vaš doprinos, ma kako koliki bio, dragocen je. Jer pravo novinarstvo vredi.
Podrži Boom93
Dodaj komentar