Društvo

Kojih 20 proizvoda i u kojim trgovinama od srede imaju nižu cenu?

FOTO:Boom93/S.Lisac

FOTO:Boom93/S.Lisac

Od srede 13. septembra do 31. decembra cene 20 vrsta proizvoda u trgovinskim lancima kojima upravlja 10 kompanija biće snižene, objavio je na svom instagram nalogu ministar trgovine Tomislav Momirović. Među proizvodima su i namirnice, ali i sredstva za higijenu.

„Zahvalan sam kompanijama Delez Srbije, Merkator S, DTL sa svim svojim članicama, LIDL Srbija, UniverEksport, DIS, Metro, Domaća trgovina – Aroma, AMAN, GOMEKS, koje zajedno imaju preko 80 odsto tržišnog učešća i sa kojima smo zajedničkim naporima uspeli da za 20 izuzetno važnih proizvoda koje koriste praktično sva domaćinstva u našoj zemlji omogućimo cene koje će biti značajno snižene“, objavio je ministar Tomislav Momirović na svom instagram nalogu posle sastanka u Vladi Srbije.

Reč je, kako je naveo, „o kompanijama koje su investirale više stotina miliona evra u našu zemlju i koje zapošljavaju desetine hiljada ljudi u Srbiji“.

„Ove kompanije nikada nisu kasnile u izmirivanju svojih obaveza i drago mi je da smo zajedničkim naporom pokazali da je briga o svakom čoveku naš zajednički prioritet“, napisao je ministar.

Sledećih 20 kategorija proizvoda biće deo akcije „Bolja cena – cena za narod“ od srede 13. septembra pa sve do 31. decembra 2023. godine:
1. mleko
2. jogurt
3. sir beli kriška

4. jabuke
5. krompir
6. testenina
7. pileće meso (trup)

8. salama u omotu
9. bezalkoholni napici
10. kafa
11. hrana za bebe

12. šampon za bebe
13. kupka za bebe
14. dečije pelene
15. šampon za odrasle

16. kupka za odrasle
17. toalet papir
18. higijenski ulošci
19. deterdžent za pranje sudova

20. deterdžent za pranje veša