Sport

Uspeh učenika OŠ "Kralj Aleksandar" na šahovskom turniru osnovnih škola

Šahisti OŠ “Kralj Aleksandar I” iz Požarevca pobedili su na Ekipnom prvenstvu osnovnih škola u šahu za 2023/24 godinu. Matija Arsenijević prvak je u konkurenciji dečaka u drugom razredu, a Sofija Tadić osvojila je drugo mesto u konkurenciji devojčica u četvrtom razredu.

Sa 18 meč bodova ekipa šahista  OŠ  “Kralj  Aleksandar  I” ostavila je iza sebe drugoplasiranu  OŠ  “Ilija  Garašanin” iz Grocke i trećeplasiranu  OŠ “Janko  Veselinović“ sa  Voždovca, navode iz Šahovskog saveza Braničevskog okruga.

Pehare i medalje uručivao je direktor škole domaćina Miljan Novović i sudija IO Nebojša Baralić.

Za ekipu su igrali: Stefan Tadić, Pavle Stojanović, Matija Arsenijević, Nikola Živković, Sergej Popovčević, Sofija Tadić i Marija Negovanović.

Šahisti  Požarevacke gimnazije zauzeli su 11  mesto sa 10 meč bodova, a pobednik turnira bila je XIV beogradska gimnazija. Za ekipu su igrali Aleksandar Anđelkovic, Dušan Petrović, Petar Ilić i Nikola Savić.

Ekipno prvenstvo Srbije u šahu za osnovne i srednje škole održano je 7. aprila u Mladenovcu. U finalu ovog takmičenja učestvovalo  je 48 osnovnih škola i 20 srednjih škola iz cele Srbije. Pokrovitelj  prvenstva  je Ministarstvo prosvete i Šahovski savez Srbije.

Pojedinačno prvenstvo Srbije u  šahu  za  osnovne škole održano je u Mladenovcu 6. aprila. Na  finalnom  turniru  učestvovao  je rekordan  broj takmičara - 827 osnovaca iz cele  zemlje. Predstavlja  najmasovnije šahovsko takmičenje u Srbiji.

U konkurenciji dečaka u drugom razredu Matija Arsenijević je sa 6 pobeda i jednim remijem osvojio  I  mesto.

U konkurenciji devojčica u  četvrtom  razredu Sofija Tadic sa 6 pobeda i jednim porazom osvojila je II mesto.

Oboje su ucenici OŠ ”Kralj  Aleksandar I”  u  Požarevcu.

Naš okrug, pored Matije Arsenijevića i Sofije Tadić, predstavljali su:

I razred: Stokić Andrej (Majilovac) i Stojković Danica (Petrovac na Mlavi)
II razred: Jankovic Sofija (Petrovac na Mlavi)
III razred: Stepanović Luka (Požarevac) i Marković Tea (Petrovac na Mlavi)
IV razred: Milić Sava (Petrovac na Mlavi )
V razred: Vujović Vuk (Petrovac na Mlavi) i Stojadinović Natalija (Požarevac)
VI razred: Rakić Nikola (Požarevac) i Kordić Una (Požarevac)
VII razred: Stefanović Aleksa (Požarevac) i Belić Iskra (Petrovac na Mlavi)
VIII razred: Rakić Stefan (Požarevac)

U konkurenciji decaka u drugom razredu Matija Arsenijevic je sa 6 pobeda i
jednim remijem osvojio  I  mesto, a  u  konkurenciji devojcica u  cetvrtom  razredu
Sofija Tadic sa 6 pobeda i jednim porazom osvojila je II mesto. Oboje su ucenici OS