Sport

Duplom greškom Novak poslao Ruda u finale Monte Karla

Kasper Rud pobedio je Novaka Đokovića u polufinalu mastersa u Monte Karlu i igraće za pehar protiv Stefanosa Cicipasa.

Rud je slavio nakon tri seta, 6:4, 1:6, 6:4.

Rud je već u prvom gemu meča napravio brejk, a zatim u petom dodao još jedan za vođstvo 4:1. Novak je uspeo da vrati jedan brejk, ali ne i da dođe do prilike da vrati i drugi i Rud je rezultatom 6:4 dobio prvi set.

U drugom se situacija okrenula. Rud je pravio greške i nije koristio činjinicu da Novaku loše ide prvi servis. Dva brejka je napravio Đoković u drugom setu i prepustio rivalu samo jedan gem za izjednačenje i treći set.

U odlučujućem delu meča, Rud odmah na početku dolazi do brejka, već u drugom gemu. Iskoristio je prvu priliku koja mu se ukazala i činjenicu da je Novak napravio tri greške u ovom gemu.

Novak je uspeo da se vrati u igru i da sa nulom uzme Rudov servis gem, pa i da izjednači nakon toga na 4:4.

U gemu u kome je servirao za ostanak u setu, na 5:4 za Ruda, Novak je nanizao tri greške i dao Rudu tri meč lopte. Dve je uspeo da spasi, treća je bila presudna i u nedelju ćemo u finalu gledati Ruda i Cicipasa.

Prenose iz Kneževine gledajte direktno i ekskluzivno na Sport Klubu.
Nikada pre Rud nije pobedio ne samo najboljeg na svetu već ni nekoga iz top tri.