Sport

Održana prva plivačka trka za Trofej Smederevske tvrđave

U nedelju,. jula, održana je prva plivačka trka za Trofej Smederevske tvrđave, koja je okupila 26 takmičara.

Trka u dužini od 3,7 kilometara održana je na vodenoj stazi od Akva parka na Jugovu do Veslačkog kluba.

Kako se navodi na sajtu Grada Smedereva, pravo na učešće u ovoj trci imali su takmičari od 14 godina i stariji.

Prvo mesto i zlatnu medalju u trci za Trofej Smederevske tvrđave u muškoj konkurenciji osvojio je Mateja Mihajlović iz Plivačkog kluba Niš. Srebrna medalja pripala je  Adamu Muhi iz Plivačkog kluba Kanjiža, a bronzana medalja Dušanu Mrvaljeviću iz Plivačkog kluba Sremska Mitrovica.

U trci je učestvovalo pet žena. Zlatnu medalju osvojila je Lana Gavrilović iz Plivačkog kluba Sremska Mitrovica. Drugo mesto zauzela je Sara Pazović iz istog kluba, a treće mesto Sara Popović iz Plivačkog kluba „Delfin“ iz Šapca.

Pre glavne trke organizovaja je revijalna trka od 200m, u kojoj su učestvovala deca od 2011. do 2017. godišta.

Trku je organizovao Savez sportova Smederevo u saradnji sa Srpskim savezom plivanja na otvorenim vodama, Sportskim centrom i JP „Smederevska tvrđava“, uz pokroviteljstvo grada Smedereva.