Sport

Partizan na plus pet na poluvremenu

Na poluvremenu crno-beli iz Beograda vode 37:32.

Partizan je odlično počeo, poveo 5:0 i od tada je konstatno u vođstvu. Najveća prednost je bila plus devet, ali se Virtus uvek vraćao. U dva navrata su došli i do izjednačenja, ali crno – beli su na poluvreme otišli sa plus pet, prenosi Sport klub.

Tajrik Džons je najefikasniji posle prvih 20 minuta sa devet poena i pet skokova, Braun je dao osam, a Lundberg na sedam. Kod Virtusa blista Klajburn sa 14 poena.

Crno-beli u odličnom raspoloženju čekaju rivale iz Bolonje. Partizan je u seriji od dva trijumfa u elitnom evropskom takmičenju, pošto je sezonu otvorio sa dva poraza.

Prvo je u Areni pao Bajern iz Minhena, a onda su izabranici Želimira Obradovića savladali Makabi, koji svoje mečeve kao domaćin igra u Beogradu u hali Pionir.

I dok se Partizan oporavio od poraza od Baskonije i Reala iz Madrida, Virtus je očajno krenuo u novu sezonu.

Čuveni tim iz Bolonje je izgubio sva četiri meča. Očigledno je da trener Luka Banki, ima mnogo problema i da će učiniti sve da lošu seriju prekine u Areni.