Društvo

Uhapšena i trinaesta osoba za kojom se tragalo zbog nesreće na Železničkoj stanici u Novom Sadu

FOTO: Pixabay ilustracija

FOTO: Pixabay ilustracija

Uhapšena je i zadržana trinaesta osumnjičena J. S. M. u slučaju nesreće na Železničkoj stanici u Novom Sadu.

Više javno tužilašto u Novom Sadu saopštilo je da je ona na dan akcije hapšenja svih osumnjičenih bila nedostupna organima gonjenja. Ona je obuhvaćena istragom, zbog sumnje da je izvršila krivično delo Teško delo protiv opšte sigurnosti u vezi sa krivičnim delom Nepropisno i nepravilno izvođenje građevinskih radova.
  
Nakon što je  privedena i u zakonskom roku saslušana u Višem javnom tužilaštvu u Novom Sadu, J.S.M. je sprovedena kod sudije za prethodni postupak Višeg suda u Novom Sadu radi odlučivanja o određivanju pritvora.
 
"Više javno tužilaštvo u Novom Sadu će hitno i detaljno preduzeti sve dokazne radnje u toku vođenja istrage povodom ovog tragičnog događaja, nakon čega će doneti dalje procesne odluke u skladu sa zakonom, o kojima će javnost biti blagovremeno i redovno obaveštevana", navodi tužilaštvo.

Sud u Novom Sadu odredio je u subotu Goranu Vesiću pritvor do 30 dana, nakon što mu je dan ranije Vlada Srbije ukinula imunitet. Pritvor do 30 dana određen je za još devet osumnjičenih za nesreću, dok je v.d. direktora Infrastrukture železnice Srbije u ostavci Jeleni Tanasković i Vesićevoj pomoćnici za železnički saobraćaj Aniti Dimovski određen tromesečni kućni pritvor uz elektronski nadzor.
 
Nakon protesta 5. novembra, u pritvoru na Klisi i dalje je aktivista Ivan Bjelić, kao i još četiri mladića i jedan maloletnik.
 
Posle dve nedelje u pritvoru zbog učestvovanja na protestu, u petak uveče su pušteni student Relja Stanojević, predsednik Grupe građana "Heroji" i odbornik Miša Bačulov i bivši predsednik Opštine Inđija i nekadašnji potpredsednik Vlade Vojvodine Goran Ješić.