Društvo
Studenti sinoć blokirali ulaz u zgradu RTS-a

Foto: FoNet/Darko Pavlović
Studenti su sinoć oko 23.00 blokirali ulaz u zgradu RTS. Kako javlja reporterka N1, proveli su celu noć ispred javnog servisa.
Studenti već osam sati blokiraju zgrade Radio-televizije Srbije (RTS) u Takovskoj i Radio-televizije Vojvodine u Novom Sadu, u kojima su jake policijske snage, a situacija je mirna, uz povike okupljenih "Pumpaj, pumpaj".
Ispred ulaza u RTS jutros je manji broj studenata nego u prvim satima posle ponoći.
Saobraćaj u Takovskoj ponovo je uspostavljen oko četiri sata. Studenti su raspoređeni na tri punkta - u Takovskoj, gde je tokom noći postavljen i šator, a dva su na ulazima u Aberdarevoj ulici, gde je prilikom blokade došlo do incidenata i guranja sa policijom, a tom prilikom povređen je jedan policajac.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić posetio je tokom noći povređenog policajca Lazara Baćića, a kako je naveo na Instagramu, napadnut je od "boljševičkih plenumaša ispred zgrade RTS".
"Zadobio je teške telesne povrede. Jezive. Udarili su ga bokserom. Nasilnici misle da im je sve dozvoljeno. Nije. Odgovaraće za svako nasilje koje su počinili. Toliko o mirnim demonstrantima i nadasve ugroženim. Pobediće normalna Srbija, pobediće demokratska Srbija", naveo je Vučić.
Studenti su poručili da će blokada trajati 22 sata, te da će, kako su objavili na društvenim mrežama, svim zaposlenima biti omogućeno da napuste zgradu, ali da niko neće ulaziti dok se "ne oslobodi RTS“.
Joka1
11.3.2025. 14:37
Molim ovaj narod da prestane da podržava ovo sns kriminalno zlo, ljudi stanite uz svoju decu, valjda više volite njih, nego ovog nepomenika
Jović
11.3.2025. 18:27
A kakve veze ima ova vest sa našim gradom? Šta je ovo , glasilo protesta ili glasilo grada Požarevca?