Društvo
SSP: Proba male mature loše organizovana, đaci međusobno razmenjuju rešenja

Boom 93/Arhivska fotografija
Stranka slobode i pravde (SSP) kritikovala je danas Ministarstvo prosvete jer nije organizovalo probu male mature u isto vreme u svim školama i što zadaci i odgovori "uveliko kruže internetom", iako zvanična rešenja treba da budu objavljena naredne srede. Kako je ta stranka navela u saopštenju, deo odgovornosti za taj propust snosi i novi ministar Dejan Vuk Stanković.
„Novopečeni ministar obrazovanja pokazao je svu svoju nesposobnost – probni testovi male mature organizovani su u školama u različitim danima i terminima, pa deca međusobno razmenjuju zadatke. Takva neozbiljnost i neodgovornost ne toleriše se ni kod pripravnika, a kamoli kod ministra“, ocenio je resorni odbora za obrazovanje Stranke slobode i pravde.
U saopštenju piše da je ministar prosvete bio dužan da najpre razmisli da li se nakon višemesečne obustave rada u školama uopšte može organizovati završni ispit.
„Potpuno je jasno da je Stanković za ministra odabran da bi prikrivao probleme i pravio lažnu sliku normalnosti po Vučićevom diktatu. Ovo dokazuje da sve dok su naprednjaci na vlasti nije ni važno kako se zove ministar prosvete jer će on nastaviti sa politikom nebrige i uništavanja obrazovanja“, tvrdi SSP.