Društvo

Privredna društva zatražila pomoć od države za obnavljanje opreme

U Požarevcu  je održana  32. sednica Odbora za privredu, regionalni razvoj, trgovinu, turizam i energetiku Narodne Skupštine Republike Srbije. Jedna od  najvažnijih tema koja je bila aktuelna na ovoj sednici je ta što su predstavnici privrednih društava zatražili su pomoć Republike oko kredita za obnavljanje opreme.  

Nakon sednice medijima se obratio narodni poslanik  Veroljub Arsić  i predsednik Odbora za privredu, regionalni razvoj, trgovinu, turizam i energetiku narodne skupštine Republike Srbije koji je i predsedavao sednicom.

Baner Boom93 iOS aplikacija za Vesti

Tema današnje sednice i rada Odbora za privredu bila je predstavljanje informacija o poslovanju privrednog društva GEORAD, RIO, PRIM, Autotransport i Kostolac usluge.

“Odbor je želeo da se upozna sa načinom funkcionisanja tih privrednih društava koji su u većinskom državnom vlasništvu, da vidi njihovu ulogu koju imaju u elektroenergetskom sistemu republike Srbije i kakav je njihov doprinos održavanju energetske stabilnosti   Srbije i kakvi su problemi koje te preduzeća imaju u svom poslovanju”- istakao je Arsić.

Foto/T.S. sednica odbora Požarevac

Po rečima Veroljuba Arsića sednica je bila prilika da se Odbor upozna sa svim problemima ovih preduzeća i prilika da se u budućnosti  pruži sva  neophodnu pomoć ukoliko je potrebna radi bolje i uspešnijeg rada tih preduzeća.Jedna od  najvažnijih tema koja je bila aktuelna na ovoj sednici je ta što su predstavnici privrednih društava zatražili su pomoć Republike oko kredita za obnavljanje opreme.

Na pitanje novinara da li se na sednici razmatrala energetska situacija, Arsić je objasnio novinarima da energetska situacija na ovom području nije bila tema današnje sednice odbora ali se prati trenutna situacija na nivou Srbije.

“Pratimo  koliko god je to moguće kakva je situacija na teritoriji čitave Srbije. Moram da odam priznanje zaposlenima u Elektroprivredi Srbije i Elektrodistribuciji Srbije koji su uložili veliki napor  i trud da  svi građani Srbije koji su ostali bez električne energije i toplotne energije što pre dobiju. Međutim moramo da budemo jasni da mi ne možemo da prebacujemo odgovornost ne njih. Ono što je do njih oni su obezbedili. Elektroprivreda je obezbedila dovoljne količine uglja za proizvodnju električne energije ali jednostavno priroda je takva da jedna takva prirodna nepogoda dovede do određenih problema i vidim da postoji velika odgovornost kod svih u sistemu snabdevanja električnom energijom da se postojeća situacija što pre prevaziđe.” – zaključio je Arsić.