Politika
Danas najavljeni mirovni pregovori Ukrajine i Rusije
Foto: FoNet/AP
Očekuje se da će mirovni pregovori između delegacija kijevske i moskovske vlade oko ruske invazije na Ukrajinu započeti danas, prema izveštajima Ukrayinske Pravde i ruske novinske agencije TASS, prenosi dpa.
Pregovori su prvobitno planirani za nedelju, ali TASS je citirao anonimni izvor koji kaže da su razlog odlaganja logistički problemi za ukrajinsko izaslanstvo.
Ruska delegacija već je napustilo beloruski glavni grad Minsk i otputovala na ukrajinsko-belorusku granicu, u blizini reke Pripjat, gde bi, prema izveštajima, trebalo biti održan sastanak.
Ukrajina je pristala da pokrene mirovne pregovore s Rusijom u nedelju, a ruski predsednik Vladimir Putin podigao je spremnost nuklearnih snaga.
„Ne verujem u rezultate ovog sastanka, ali pokušajmo“, rekao je ukrajinski predsjednik Volodimir Zelenski.