Društvo

Novak nastavlja da piše istoriju, pobedom nad Cicipasom osvojio 10. Australijan open

Novak Đoković savladao Grka Stefanosa Cicipasa sa 3:0 po setovima 6:3, 7:6, 7:6 i osvojio 10. trofej na Australijan openu. Novaku je ovo ukupno 22. grend slem titula kojom se izjednačio sa Nadalom na večitoj rang listi.

Slavlje može da počne! Tu je 22. grend slem trofej, 10. u Australiji!
Apsolutni vladar Melburn parka i ubedljivo najuspešniji teniser koji je ikada igrao u Australiji stigao je do jubilarne 10. titule na prvom grend slemu sezone! Fantastični Novak Đoković nastavio je niz nepobedivosti na najmanjem kontinentu i pobedom nad Cicipasom stigao do 28. uzastopne pobede.
Odličan set Novaka, koji već u drugom gemu prvog seta stigao do brejk lopti.
Svaki od gemova na servis protivnika Novak je započinjao odlično i uspevao da osvoji prvi poen u gemu, čime je stavljao dodatni pritisak na grčkog tenisera kada god je servirao.
Jednu takvu situaciju Novak je iskoristio, napravio brejk pri rezultatu 2:1 i onda mirno uz odlične servise završio prvi set u svoju korist rezultatom 6:3.

I pre početka meča znali smo da će upravo servis igrati važnu ulogu, a Đoković je u uvodnom setu servirao gotovo perfektno. Samo jedan od 18 poena na prvi servis je izgubio Novak, a kada tome dodamo i devet vinera uz tek sedam neiznuđenih grešaka, konstantno agresivan i precizan ritern, jasno da je Novak bio daleko bolji rival u prvom setu.

Od početka drugog seta bilo je uočljivo da će Cicipas sve što ume i može upotrebiti kako bi promenio tok ovog finala. Zaoštrio je igru sa osnovne linije, želeo je da se nametne u razmenama, ali je Novakov forhend bio stabilan i upravo tim udarcem je i spasao set loptu prvi vođstvu Cicipasa 5:4. Brejka nije bilo, ali su se zato nizali mini-brejkovi u odlučujućem 13. gemu, sedam od prvih devet poena su osvojili igrači koji uzvraćaju servis, Novak je opet bio nedodirljiv kada se sve rešava i sa 7:4 u taj-brejku dobio set koji je trajao sat i 10 minuta.

U trećem setu po jedan brejk na obe strane. Prvo je Cicipas uspeo da oduzme servis Novaku, ali je već u narednom koncentrisani Đoković uspeo da vrati brejk. Usledilo je deset gemova bez brejk lopti, a kako je set odmicao Novak je sve bolje servirao. Koliko je Novak dobro izvodio početni udarac govori i činjenica da je osvojio čak 17 poena u nizu na svoj servis počevši od petog gema seta.

Baš kao u drugom setu, pobednika je odlučio taj- brejk. Novak je mnogo bolje počeo, napravio dva mini brejka i sjajnim servisima stigao do velikih 5:1 na promeni strana. Nismo dugo čekali da vidimo Novaka koji uzdignutih pesnica proslavlja 22. grend slem titulu u karijeri, iako je Cicipas uspeo da se vrati u „trinaesti“ gem. Na kraju 7:5 u taj-brejku za 10. titulu u Australiji.