Sport

Pobednici Ulične trke Saima Murić i Elzan Bibić

Centralnim ulicama grada održane su 57. ulične trke „Grand prix Požarevac 2021“. Na jučerašnjim trkama učestvovalo je preko 500 takmičara.

Na trkama takmičari su bili podeljeni u 23 kategorije, od predškolskoh uzrasta do seniorske konkurencije.

U svakoj trci prva tri takmičara dobila su medalje i diplome, dok je prvih pet takmičara u svakoj trci dobilo diplome.

Promoter ovogodišnje ulične trke bio je Emir Bekrić, nacionalni rekorder na 400 metara sa preponama, višestruki osvajač medalja na Evropskom i Svetskom prvenstvu. On je podsetio da je „srpska kraljica sportova“ ove godine osvojila 17 medalja na raznim evropskim i svetskim takmičenjima.

Titulu najbržeg seniora na 3.000 metara poneo je Elzan Bibić, a slede Vid Botolin, Aldin Ćatović, Uroš Gutić i Nikola Raičević. U trci seniorki na 2.000 metara dominaciju je nastavila Saima Murić, a za njom kroz cilj su protrčale Кatarina Milosavljević, Meira Mehmedović, Maša Holašek i Natalija Grujić.

U trci omladinki šampionska titula pripala je Požarevljanki Maši Rajić, a slede Lena Maletić, Кatarina Rogožarski, Jana Ranđelović i Aleksandra Arsenijević. Najbrži omladinac na hiljadu metara bio je Samed Hadžić, a slede Majid Кlandžard, Mateja Milićević, Nikola Bundalo i Lazar Stojilović.

Pored medalja i diploma takmičari u juniorskoj i seniorskoj konkurenciji su dobili i novčane nagrde.