Sport

Još jedno finale, posle vaterpolista u finale se plasirala karatiskinja Jovana Perković

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u finale Olimpijskih igara.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Dušan Mandić sa tri gola, a Strahinja Rašović i Filip Filipović postigli su po dva gola. U Španijza i bolji od ostalih bili su Alberto Munaris, Rodjer Tahulj i Blaj Malarah sa po dva gola.

Srbija je dobro ušla u meč i prvu četvrtinu je dobila sa 2:0, golovima Filipovića i Andreje Prlainovića. U nastavku Španija je zaigrala bolje i serijom 4:0 došla je do preokreta, a do kraja druge četvrtine Srbija je uspela da smanji rezultat na 4:5.

Nastavak meča doneo je vodjstvo Španije od 7:4, dok je jedini gol za Srbiju u tom delu igre postigao Rašović, na samom kraju. Srbija je u poslednjem delu smanjila rezultat na gol razlike, da bi pregledanjem video snimka Španija došla do vodjstva od 8:6.

Do izjednačenja Srbija je stigla golom Stefana Mitrovića na blizu dva minuta pre kraja meča. U nastavku Španija je ponovo došla do prednosti, nakon čega je Mandić izjednačio, a Filipović na 26 sekundi pre kraja doneo pobedu Srbiji 10:9.

Španija će igrati za bronzu protiv Madjarske u nedelju od 6.40. Srbija će u finalu igrati protiv Grčke u nedelju od 9.30, a ujedno će braniti zlatnu medalju osvojenu u Riju 2016. godine.

Još jedno finale za Srbiju

Srpska karatistkinja Jovana Preković plasirala se danas u finale Olimpijskih igara u Tokiju i boriće se za zlatnu medalju u kategoriji do 61 kilograma.

Ona je u polufinalu pobedila Merve Čoban iz Turske sa 2:0.

Perković je odmah na početku povela sa 1:0, nakon čega je kontrolisala borbu, da bi novim jukom (poenom) povela sa 2:0 i stavila tačku na ovu borbu.

Srpska karatiskinja će se kasnije danas za zlato boriti sa Kineskinjom Šjaojan Jin.

Podrži Boom93

Boom93 je pokrenuo svoj shop - boom93shop, a kupovinom nekog od artikala podržavate rad naše redakcije. Svaki vaš doprinos, ma kako koliki bio, dragocen je. Jer pravo novinarstvo vredi.