
Muzička industrija doživela je veliki pad od kako je počela pandemija koronavirusa, a zabrana okupljanja na javnim mestima i zatvorene koncertne hale dovele su pitanje finansijska primanja mnogih umetnika i radnika u ovoj industriji.
„Postaćemo istorija ukoliko ne ostvarimo mogućnost da prodišemo, pa makar i na škrge. Da to bude model koji je bezbedan i moguć“, kazao je on.
Najavio je inicijativu svih reprezentativnih muzičkih udruženja kojom bi se predložili modeli kako da se organizuje ovaj sektor u okolnostima korona krize, sledeći preporuke koje postoje i u EU, a sa kojima će morati da se složi i Krizni štab.
Bez incijative samih muzičara, kako je naveo, ništa se neće pomeriti.
„Mi moramo da opominjemo ljude koji primaju platu, jer su zaduženi za nas, šta im valja raditi. U tom kontektsu je naša inicijativa esencijalna, i zadovoljan sam da smo imali dovoljno svesti da se organizujemo i da pokušamo da nađemo rešenje u ovom trentuku“, kazao je.
Kako je objasnio, pogođena je kompletna muzička industrija, ne samo izvođači, koji su u prvom planu, već i čitava logistika, svi neophodni elementi da bi se jedan nastup održao.
Najugroženija sfera industrije jeste izvođačka delatnost, kazao je i dodao da naravno da alternativa jeste onlajn predstavljanje, ali i da je doživljaj koncerta – nezamenjiv.
„Moramo biti solidarni. I tražiti alternativne načine kako da funkcionišemo“, zaključio je.
Podrži Boom93
Boom93 je pokrenuo svoj shop - boom93shop, a kupovinom nekog od artikala podržavate rad naše redakcije. Svaki vaš doprinos, ma kako koliki bio, dragocen je. Jer pravo novinarstvo vredi.
Podrži Boom93
Dodaj komentar