Sport

Olimpijske igre: Argentina izgubila od Maroka nakon što je gol poništen dva sata kasnije

Utakmica između Argentine i Maroka u prvom kolu grupne faze takmičenja na olimpijskom turniru za fudbalere imala je završetak koji do sada nije viđen na velikim takmičenjima, jer je pogodak Argentinaca u 16. minutu nadoknade vremena poništen posle dva sata.

Argentina je tim golom izjednačila na 2:2, nakon čega su navijači Maroka počeli da ubacuju razne premete na teren, a nekoliko ih je i preskočilo ogradu, nakon čega je sudija povukao igrače u svlačionicu.

S obzirom da je utakmicu produžio za 15 minuta smatralo se da je odsvirao kraj, ali se ispostavilo da je tražio da se isprazne tribine.

Kada su redari to uradili, igrači su posle dva sada čekanja pozvani da odigraju još tri minuta, da bi tada usledio šok za Argentince, jer je iz VAR sobe poručeno da je njihov gol poništen zbog ofsajda.

Marokanci su u ta tri minuta uspeli da se odbrane i da na kraju savladaju branioce titule sa 2:1.