Sport

Mladi radnik drugi deo sezone počeo pobedom (VIDEO)

Fudbalski klub Mladi radnik 1926 je na početku prolećnog dela Srpske lige zapad u Požarevcu ugostio tim Trepče iz Kosovske Mitrovice.

Ekipa  iz Požarevca je odlično započela takmičenje pošto je uspela da savlada tim Trepče sa 2:0. Prvi gol je viđen u 18. minutu kada je Dušan Milovanović iz slobodnog udarca lobovao golmana Trepče Andriju Andrića. Drugi gol je dat u drugom poluvremenu, tačnije u 71. minutu utakmice. Posle jedne polukontre Mladog radnika lopta je upućena u šesnaesterac gostiju iz Kosovske Mitrovice. Tamo se najbolje snašao igrač ekipe iz Požarevca Veljko Jovković koji je bez problema savladao Andrića.

Ovo su važni bodovi za ekipu Mladog radnika 1926 pošto su pobegli od opasne zone ispadanja.  Posle odigranog 16. kola, Mladi radnik je na 16. mestu na tabeli sa 22 osvojena boda. Već u subotu Požarevljani putuju u Bajinu Baštu gde će se susresti sa ekipom Sloge.